IKEA wprowadza nową kolekcje dla fanów DIY, drukowanej w 3D

IKEA jest firmą, która kilkakrotnie dawała o sobie znać w tak zwanym „świecie druku 3D”, choćby przeróbka ulubionych stolików studentów – LACK w pełnoprawną drukarkę 3D. Koszt jednego stolika to 40 złotych (na promce 20 złotych). 

Dziś jednak nie chcę mówić o stolikach, chciałbym wspomnieć o IKEA’owej projektantce Bea Åkerlund. Która maże pochwalić się współpracą z takim artystami jak Lady Gaga, Modonna, Beyonce czy Rihanna. Pani projektant tworzyła ażurową dłoń z kolekcji OMEDELBAR. Łapka może pełnić funkcję ozdobną jak również może służyć jako stojak na biżuterię, wyobrażam sobie, że głównie na pierścionki. 

Wykonana w technologii SLS, której produkowaniem zajmują Finowie w firmie Materflow. Dłonie produkowane są z Nylony 12(PA12), który charakteryzuje się doskonałą elastycznością, odpornością mechaniczną, chemiczna, jak i na promienie UV. Idąc z duchem czasu IKEA już zapowiada wprowadzenie innych gadżetów w technologii druku 3D, jak i możliwość modyfikacji mebli będących już w produkcji. CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ! Już teraz na serwisach z gotowymi modelami do druku 3D (LINK) można znaleźć wiele pomysłów jak zmodyfikować meble szwedzkiej firmy. 

Źródło: www.3ders.org

Masz pomysł?

Porozmawiajmy! Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się jak możemy zrealizować Twój pomysł.